Gdzie wybrać się na wiosenny spacer z kilkulatkiem?

30.06.2021

Kraków - wraz z okolicami - oferuje nam naprawdę wiele możliwości w tym zakresie. Z jednej strony mamy bowiem do dyspozycji sporo parków przy osiedlach, z drugiej natomiast - na terenie naszego miasta nie brakuje także terenów zielonych o większej powierzchni i bardziej zróżnicowanym charakterze. Warto również połączyć przyjemne z pożytecznym i wybrać się na spacer o walorach edukacyjnych. Już kilkulatków mogą zainteresować duże budowle, takie jak Wawel, czy miejsca o walorach przyrodniczych, jak skały wapienne w Dolinkach Krakowskich.

Parki i tereny zielone w Krakowie

Jeśli chodzi o parki, w Krakowie mamy ich naprawdę wiele: park Bednarskiego czy Nowackiego w Podgórzu, Park Krakowski, Park Jordana oraz Planty w ścisłym centrum, Planty Bieńczyckie, Park Lotników czy Park Ratuszowy w Nowej Hucie. Jeżeli zaś interesuje nas dłuższy spacer, możemy wybrać się na Łąki Nowohuckie, na Błonia lub na Zakrzówek, którego atrakcją jest wypełniony wodą kamieniołom oraz liczne skały. Oczywiście warto również przejść się na spacer bulwarami wzdłuż Wisły. Polecamy także Lasek Wolski znajdujący się na wzgórzu nad miastem - dostaniemy się do niego autobusem.

Spacer edukacyjny po Ogrodzie Zoologicznym

Do atrakcji należących do tej ostatniej lokalizacji należy krakowski ogród zoologiczny - i to od niego zaleca się rozpocząć spacery edukacyjne z dziećmi. Dlaczego? Ponieważ zwierzęta leżą w centrum zainteresowań nawet kilkunastomiesięcznych maluchów. Dzięki tego typu wycieczce nauczymy je nazw różnego rodzaju gatunków, którymi będą mogły pochwalić się przed swoimi rówieśnikami w przedszkolu. Co więcej, wyjście do zoo możemy połączyć z… nauką języka obcego. Znakomity pomysłem jest nazywanie poszczególnych zwierząt także za pomocą angielskich określeń - to zwykle od nich zaczynają się lekcje tego języka.

Dokąd jeszcze możemy się wybrać?

Warto także zabrać swojego syna czy córkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Nie wahajmy się także przed tym, żeby pokazać dzieciom Wawel, Rynek Główny i okolice. W tych miejscach nie zapomnijmy wspomnieć im o królach polskich oraz o tym, że nasze miasto było dawniej stolicą kraju.

Dobrym pomysłem jest też wyjechanie w wolnym czasie za Kraków - do zamku w Pieskowej Skale czy do Dolinki Będkowskiej. Na takie wycieczki często wybierają się przedszkola z Wieliczki i okolic. Podkrakowskie miejscowości przyciągają nauczycieli i dzieci ciszą, spokojem i krótkim czasem dojazdu.

Gdzie wybrać się na wiosenny spacer z kilkulatkiem