Zalety prywatnych przedszkoli dla dzieci

19.11.2023

Przedszkole to często pierwszy moment, gdy nasza pociecha opuszcza ramiona rodziców i spotyka się z rówieśnikami. Dla dziecka jest to wydarzenie bardzo emocjonujące, ale równocześnie może wiązać się ze sporym stresem, dlatego warto zadbać o to, by wybrać odpowiednią placówkę, w której maluch poczuje się komfortowo i będzie mógł się rozwijać w odpowiednich warunkach. Takie podejście do opieki najczęściej oferują przedszkola prywatne.

Przedszkole prywatne czy publiczne?

Czym różnią się placówki prywatne od publicznych? Na plus dla niepublicznych placówek wyróżnić można dłuższe godziny pracy oraz fakt, że zajęcia prowadzone są również w czasie wakacji. W przedszkolu w Gorzkowie opiekujemy się dziećmi od 7 do 17, podczas gdy placówki publiczne oferują zwykle tylko kilka godzin bezpłatnych zajęć w ciągu dnia.

Innym ograniczeniem prawnym w publicznych przedszkolach jest wiek przyjęcia dziecka - maluch musi mieć ukończone 3 lata.

W placówkach prywatnych brak jest rejonizacji, co oznacza, że możesz wybrać przedszkole o dogodnej lokalizacji, na przykład blisko miejsca pracy.

Rodzinny model wychowania w przedszkolu w Gorzkowie

Dzięki małym, kameralnym grupom, dzieci mogą poczuć się w naszym przedszkolu jak w domu. Pozwala to osiągnąć poczucie bezpieczeństwa i indywidualne podejście do każdego malucha. Słuchamy potrzeb naszych przedszkolaków, jak i sugestii ich rodziców. W przedszkolach prywatnych jest więcej czasu zarówno na zabawę, jak i rozwój dziecka - nie tylko intelektualny, ale też emocjonalny, a wszystko to w atmosferze życzliwości i troski. Uczymy dzieci wzajemnego szacunku do siebie i pielęgnujemy ich indywidualne cechy.

Bogata oferta zajęć dodatkowych

W naszym prywatnym przedszkolu w Gorzkowie duży nacisk kładziemy na rozwój osobisty przedszkolaków. Prowadzimy różnorodne zajęcia dodatkowe, tak by maluchy miały szansę spróbować sił w wielu dziedzinach i sprawdzić, które aktywności sprawiają im najwięcej radości. Przedszkolaki uczestniczą więc w ćwiczeniach muzyczno-ruchowych (rytmika i zajęcia taneczne), artystycznych (zajęcia plastyczne i teatralne), a dwa razy w tygodniu prowadzone są lekcje angielskiego. Dzieci stale objęte są opieką psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną. Wszystkie zajęcia pozalekcyjne dostępne są bez dodatkowych opłat, w ramach opłacanego czesnego.

Zajęcia plastyczne w prywatnym przedszkolu